På danskIn EnglishEn françaisIntranet

Folkevirkes forretningsudvalg pr.18. april 2018

Annemarie Balle, formand og redaktør       
Firkløvervej 1
2400 København NV 
Telefon 51 51 24 20   
E-mail annemarieballe@hotmail.com

Jeanne Bau-Madsen, næstformand
Wienerbyen 2
2830 Virum
Telefon 21 27 62 19 
E-mail jeanne@bau-madsen.dk

Mona Jensen næstformand
Aalborgvej 4, Hornum
9600 Aars
Telefon 22 40 29 58
E-mail Mona22402958@gmail.com

Britta Poulsen
Gartnervang 38, 2. th.
4000 Roskilde     
Telefon 46 36 56 32  
E-mail britta.poulsen@privat.dk

Tove Hinriksen, kasserer
Banevænget 10
7830 Vinderup
Telefon 30 55 19 48
E-mail HinriksenTove@gmail.com

Susanne Tarp
Vagtelvej 51, 2. th.
2000 Frederiksberg
Telefon 40 38 51 57/38 71 83 20
E-mail Susanne.Tarp@mail.dk

Lene Lund 
Emil Resensvej 47
7400 Herning
Telefon 97 12 98 82 / 29 92 58 50
E-mail Lene47Lund@gmail.com

Organisationsrepræsentanter:

Dansk Kvindesamfund
Karen Hallberg
Havnegade 33, 2. th.
1058 København K
Telefon 20 89 85 24
E-mail Hallberg.karen@outlook.dk

Interkulturelt Kvinderåd
Annam AL-Hayali
Kvindernes Bygning, 3. Sal.
Niels Hemmingsens Gade 10,
1153 København K
E-mail: annam50@hotmail.com

Suppleanter:

1. suppleant:
Tove Kristensen
Hans Egedes Vej 120
9600 Aars
Telefon 98626610
E-mail: Tove.kristensen2@skolekom.dk

2. suppleant:
Ulla Brita Gregersen
Nyvej 15
2000 Frederiksberg
Telefon 23 32 08 09
E-mail ublg1941@gmail.com;

 

 



 

 

 

 

 




 

 

Medlem af Dansk Folkeoplysnings Samråd